تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد یاسوج و کارخانه آرد باقری منعقد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیوند صنعت و دانشگاه اهداف عالیه دانشگاه تحقق پیدا می‌کند. صبح امروز طی آئینی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرعامل کارخانه آرد باقری تفاهم‌نامه صنعت و دانشگاه انعقاد شد.

علی‌ آل‌بویه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با بیان اینکه پیوند صنعت و دانشگاه موجب پیشرفت جامعه می‌شود، اظهار کرد: با ایجاد تقاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج و کارخانه آرد باقری اهداف عالیه دانشگاه و صنعت تحقق پیدا می‌کند. آل‌بویه با اینکه انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه و صنعت از اهداف عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و سیاست‌های مدیریت ارشد دانشگاه آزاد کشور می‌باشد، بیان کرد: با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی، دولت و ملت، بنا داریم تعامل و همدلی با بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه صنعت را به صورت عملی به اجرا بگذاریم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، اضافه کرد: در راستای تفاهم‌نامه کمیته‌های تخصصی را به صورت ویژه مأمور و مطالبات صنعت را دریافت می‌کنیم و مشورت‌های لازم را به مسئولان صنعت و کارخانه آرد باقری ارائه خواهیم داد.

آل‌بویه افزود: نتیجه این تفاهم‌نامه کارهای است که بر پایه علمی انجام می‌شود. بهرام باقری مدیرعامل کارخانه آرد باقری نیز در این نشست، با بیان اینکه یاسوج به یکی از قطب‌های تولید نان با کیفیت تبدیل خواهد شد، اظهار کرد: حلقه مفقوده‌ای که در حوزه صنعت به وضوح دیده می‌شد عدم ارتباط صنعت و دانشگاه بود که با این تفاهم‌نامه عملاً پیوند صنعت و دانشگاه رقم خورده است. مدیرعامل کارخانه آرد باقری بیان کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه و تعامل بین دانشگاه و صنعت آینده درخشانی پیش‌روی صنعت خواهد بود.

باقری در خصوص نیاز صنعت به دانشگاه مطالبی را توضیح داد و گفت: در صنعت کارخانه آرد باقری امکانات کافی وجود دارد، ولی نیاز به نیروی متخصص و کاردان جهت استفاده از این امکانات احساس می‌شود. وی ادامه داد: کارخانه آرد باقری پتانسیل‌های زیادی دارد که امید می‌رود با تشکیل کمیته‌ها و نشست‌های تخصصی از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل شوند. مدیرعامل کارخانه آرد باقری افزود: قبل از انقلاب کالاهای اساسی شهر یاسوج از خارج استان تأمین می‌شد که با تدبیر و همکاری دولت و با تلاش پدرم حاج خسرو باقری پدر صنعت استان کارخانه آرد باقری در یاسوج راه‌اندازی شد. باقری اضافه کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی یاسوج در بخش کالاهای اساسی از جمله نان خودکفا شده اشت و استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌های مطرح در این مقوله است. مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از کارخانه آرد باقری بازدید به عمل آوردند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *