نشست هم اندیشی مدیران خیرین سلامت با مدیر کل صدا و سیما

بحث فرهنگ سلامت و فرهنگ خیرین در استان ما یک بحث نوپا است، ما در سال به مناسبت های مختلف نذر و نذوراتی اریم که این نذر و نذورات به سمت افرادی می رود که نیازی ندارند و این نذرو نذورات به یک مسیر بی راهه می رود.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان کهگیلوبه و بویراحمد در نشست هم اندیشی مدیران مجمع خیرین سلامت استان با مدیر کل صدا و سیمای استان گفت :ما اینجا برای مطرح کردن چالشها گرد هم آمدیم به هر حال یک رقابتی بین خیرین استان ما شکل گرفته است.

۲۵۱ مرکز خیریه در استان برای اهداف خاص توسط افراد خاص بنا شده اند

سالار جوکار اضافه کرد:ما می خواهیم آینده سلامت استان را با هم بسازیم علیرغم اجرای طرح سلامت بخوبی پیش رفته است اما هنوز بدنه بهداشت درمان ما بیمار است و نیاز به یک سری امکانات دارد .
جوکار با اشاره به مشکلات برخی از بیماران و معلولان عنوان کرد:مراجعاتی که مردم به ما دارند فرزندان ۳ و ۴معلول بیماران های نادر و سخت ندارند و هیچ حمایت اجتماعی در سط استان از آنها نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه اکثر مراکز خیریه استان سوری است اذعان داشت:ما در سطح استان ۲۵۱ خیریه سلامت و سازمان های مردم نهاد سلامت بهزیستی در سطح استان داریم و اکثر آنها سوری است و هیچکدام فعالیت خیریه ندارند و اکثرا افراد خاص برای برنامه های خاص خودشان این ثمن ها را تاسیس کردند.
جوکار در انتها با ذکر یک شعر گفت:اگر ما یاری کنید بیماران و مردم را یاری کردید و در نهایت اگر دردم یکی بودی چه بودی اگر غم اندکی بودی چه بودی به بالینم طبیبی یا حبیبی یا طبیبی از این هر دو یکی بودی چه بودی.
نذر و نذورات در استان ما به بیراهه می رود
نایب رییس مجمع خیرین سلامت استان در این نشست بیان کرد :بحث فرهنگ سلامت و فرهنگ خیرین در استان ما یک بحث نوپا است، ما در سال به مناسبت های مختلف نذر و نذوراتی اریم که این نذر و نذورات به سمت افرادی می رود که نیازی ندارند و این نذرو نذورات به یک مسیر بی راهه می رود.
دکتر بهرام باقری افزود:ما اینجا جمع شدیم که پیوند بین مجمع خیرین و رسانه ملی شکل بگیرد و از تریبون صدا و سیما برای فرهنگ سازی کار خیرین استفاده کنیم.
باقری با انتقاد از فقدان مرکزیت خیریه در استان اعلام کرد:ما در استان در بحث مجمع خیرین جز محدود استان هایی هستیم که همه نوع هزینه ها را انجام می دهیم ولی متاسفانه هیچ نوع مرکزیتی وجود ندارد در استان فارس مرکز خیرین بالغ بر۵۰ میلیارد تومان در بحث مجمع خیرین هزینه انجام شده بود.
مدیر عامل کوبودنا گفت:در استان کهگیلویه وبویراحمد افراد که توان مالی خوبی دارند کم نداریم و ما تقاضا داریم ارتباط بین مرکز خیرین و صدا و سیما بیشتر شود که این فرهنگ جا بیفتد و و ارتباط بیشتر بشود .
وی افزود:یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در سیاست کلی نظام و در بند هشتم مشخصا تاکید داشتند به بحث سلامت جامعه و این عملا راه را برای شما در حوزه سلامت و هم برای ما باز خواهد کرد.
نایب رییس مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد در خاتمه یادآوری کرد:یک بحث دیگر این است که در استان ما فرهنگ وقف عمومی بخوبی جا نیفتاده است و افرادی در استان هستند که از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردار هستند اما متاسفانه وقف عمومی برای آنها سخت است و ام امیدوار هستیم با استفاده از تریبون شما دوستان که محبوبیت خاص خودشان را دارند وفرصت خوبی برای فرهنگ سازی ارزشمند است.

صدا و سیما صدای مردم بی صدا است

رییس مجمع خیرین استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اعلام کرد:صدا و سیما صدای آدم های بی صدا است ادم های بی صدا آدم هایی هستند که درد می کشند بیماران فراوانی داریم.

دکتر محمد رضا نیک بخت ادامه داد:مثل ایدز و بیماران روانی خانواده های که ممکن است سرپرستان شان زندان باشند و زن و بچه های شان بیمار باشند این ها دهک های پایین جامعه هستند

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *