کارخانه آرد باقری به عنوان واحد نمونه صنعتی سال کشور شد.

در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن که با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس خانه صنعت، معدن و تجارت در تهران برگزار شد، شرکت آرد آبشار گستر یاسوج (کارخانه آرد باقری) به جهت حمایت از تولید داخلی، ارتقای صادرات غیرنفتی، مصرف کالاهای ایرانی و اشتغالزایی به عنوان واحد نمونه صنعتی برگزیده شد و بهرام باقری رییس هیئت مدیره و مدیرعامل کارخانه آرد باقری لوح تقدیر واحد نمونه صنعتی را دریافت کرد

محور مراسم امسال همدلی و همزبانی با دولت و سلامت اقتصادی با تکیه بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی بود و ۲۸۳ واحد صنعتی و معدنی، طرح صنعتی و پیشکسوت نمونه از ۳۱ استان کشور انتخاب شده بودند که از این تعداد ۱۳۲ واحد صنعتی، ۱۰۰ واحد مربوط به طرح های معدنی و اکتشافی و ۵۱ واحد هم از طرح های صنعتی است
بنابراین گزارش ۳ کمیته صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه به عنوان زیر مجموعه ستاد بزرگداشت صنعت و معدن مسئولیت بررسی این مجموعه ها را بر عهده داشت و در نهایت ۱۵ واحد صنعتی، معدنی و پیشکسوت انتخاب شدند که در این بین کارخانه آرد باقری به عنوان واحد صنعتی نمونه برگزیده شد.

شرکت آرد آبشارگستر یاسوج ( کارخانه آرد باقری ) در راستای توسعه صنعت استان و تأمین آرد خبازی استان کهگیلویه و بویراحمد و تولید انواع آردهای صنعتی در سال ۱۳۷۵ با مشارکت و حمایت بی دریغ بانک ملی استان اقدام به اخذ جواز تأسیس با ظرفیت آسیاب ۳۰۰ تن گندم در روز و ۹۰۰۰ تن در ماه نموده و در سال ۱۳۷۹ با تکنولوژی روز دنیا درشهر یاسوج به بهره برداری رسید. این کارخانه در فاز دوم توسعه اقدام به نصب و راه اندازی خط بسته بندی آرد در بسته های مصرفی خانوار در اوزان ۵۰۰ و ۹۰۰ گرمی در بسته های چند لایه متالایز نموده است. چشم انداز آتی شرکت در فاز سوم نصب و راه اندازی صنایع پایین دستی شامل تولید انواع نانهای حجیم، نیمه حجیم و مسطح می باشد. شرکت آرد آبشارگستر یاسوج بزرگترین وحد تولید نان صنعتی در جنوب کشور می باشد.
کارخانه آرد باقری با توانایی تولید روزانه ۳۰۰ تن انواع آرد خبازی، آرد ستاره و آرد نول  بخشی از نیاز روزانه ی مصرف کنندگان به این ماده ی حیاتی و استراتژیک را تأمین می کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *